Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

آموزش مرحله به مرحله ملیله کاغذی

187361 بازدید

 • آموزش مرحله به مرحله ملیله کاغذی
  کاغذ رنگی

  کاغذ رنگی

  ملیله کاغذی یه هنر خیلی زیباست و چون شباهت زیادی به ملیله کاری داره این اسم روی اون گذاشته شده ..بعضی جاها از این هنر به اسم " منبت کاغذی " هم اسم برده شده
  00.jpg
  m1.jpg
  برای شروع به یه قلم مخصوص نیاز دارید که سرش دو شاخه هست . شما میتونید این قلم رو خودتون توی خونه به راحتی درست کنید .
  1.jpg
  برای درست کردن قلم دوشاخه میتونید از یه سوزن کاموادوزی ( منظور سوزن بزرگ هست ) استفاده کنید . به این صورت که سوزن رو از محلی که سوراخش قرار داره با سیم چین قطع کنید و سوزن رو داخل یه سیخ چوبی یا مداد فرو کنید .
  شما میتونید به جای سوزن از یه خلال دندون هم برای این کار استفاده کنید . سر خلال دندون رو با قیچی برش زده و دو تکه کنید .
  1%D8%B4.jpg
  نوارهای کاغذی که برای انجام ملیله کاغذی به کار برده میشه خارج از کشور به صورت آماده در دسته بندی های رنگی به فروش میرسه .. نمیدونم این نوارها رو بشه توی ایران تهیه کرد یا نه ولی می میتونیم خودمون نوارهای کاغذی رو برای کار آماده کنیم .
  3.jpg
  8.jpg
  برای تهیه نوارهای کاغذی کاغذ یا مقوای فابریانو رو به فاصله 3 میلیمتر خط کشی کنید و با کاتر برش بزنید . ( اندازه نوارهای کاغذی در ملیله کاغذی باید بین 3 تا 5 میلیمتر باشه )
  طول نوارها بستگی به کارتون داره مثلا میتونید در ابتدا طول 30 سانت رو برای هر نوار در نظر بگیرید .
  6.jpg
  به جای برش زدن باقیچی یا کاتر میتونید از دستگاه برش کاغذ هم استفاده کنید . برای برش زدن با کاتر زیر مقوا یه تکه شیشه قرار بدید تا راحت تر برش بخوره ..
  7.jpg
  یه شابلون دایره ای هم تهیه کنید برای سایز دایره هایی که میخواید درست کنید کمکتون میکنه .
 • کاغذ رنگی

  کاغذ رنگی

  منبت کاغذی در واقع هنری هست که شما این برش های باریک کاغذ رو با دست و به کمک ابزار به شکلهای مختلف در میارید و برای مواردی مثل درست کردن تابلو یا درست کردن زیورآلات .. کارت های دست ساز و .. استفاده میکنید .
  تصاویر زیر به شما کمک میکنه که با این هنر ظریف بیشتر آشنا بشید .
  ابتدا یه نوار کاغذی رو بین شکاف سر ابزار که براتون در قسمت قبلی گفتیم قرار بدید و شروع به پیچیدن اون کنید .. برای محکم شدن کار میتونید از چسب های کاغذ یا چسب چوب استفاده کنید . فقط باید ظریف و تمیز کار کنید .. این نکته خیلی مهمیه
  شما میتونید برای زدن چسب از یه خلال دندون کمک بگیرید ..

  این یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین مدل برای ملیله کاغذی هست .. در ادامه مدل های پیچیده تر رو براتون قرار میدیم ..

  این پیچ یه پیچ ساده س که باید کاغذ رو محکم دور ابزار بپیچید ..  2-1.jpg
  اگه رول فشرده رو کمی شل کنیم پیچ ها از هم باز میشه و بهش میگن بسته کویل .. که کاربرد زیادی تو درست کردن شکلهای مختلف داره
 • کاغذ رنگی

  کاغذ رنگی

  اگه پیچ رو محکم ببندید میشه پیچ فشرده که تصویرش رو در زیر میبینید
  1f.jpg
 • کاغذ رنگی

  کاغذ رنگی

  پیچ قطره اشک به این صورت هست که اول یه بسته کویل درست میکنیم .. سپس یه طرف اون رو با چسب میچسبونیم تا دایره های ایجاد شده به یه سمت متمایل بشه و طرف مقابل رو بعد از خشک شدن چسب با فشار انگشت مطابق تصویر زیر تا میزنیم و با دست بهش حالت میدیم ..
  f2.jpg
 • کاغذ رنگی

  کاغذ رنگی

  پیچ فشرده بیضی
  با کمی تمرین میتونید به راحتی این پیچ ها رو درست کنید .. فقط دقت کنید تمیز کار کنید و با دست خوب بهش حالت بدید ..
  f3.jpg
 • کاغذ رنگی

  کاغذ رنگی

  پیچ بعدی به این صورت هست که اول باید یه طرف کار رو با فشار انگشت به سمت خارج تا بزنید و سپس با سمت دیگه این کار رو انجام بدید
  f4.jpg
 • کاغذ رنگی

  کاغذ رنگی

  برای این پیچ که یه چیزی شبیه جغده ! باید با کمک یه ابزار که میتونه یه مداد یا خودکار هم باشه قسمت وسط رو کمی به طرف داخل فشار بدید و همزمان با انگشت در دو طرف خط تا ایجاد کنید .
  f5.jpg
 • کاغذ رنگی

  کاغذ رنگی

  برای درست کردن پیچ بعدی ابتدا باید پیچی که شبیه چشم هست و در بالا طریقه درست کردنش رو گفتیم ایجاد کنید .. سپس با فشار انگشت از یه طرف دو خط تا در دو طرف اون ایجاد کرده و با دست قسمت بالایی رو شکل بدید
  f6.jpg


برای درج پاسخ عضویت الزامی است.آمار

 • بازدید امروز: 226
 • بازدید دیروز: 1103
 • بازدید کل: 703714