Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

هموروئید یا بواسیر یکی از عوارض رابطه مقعدی

125 بازدید

 • هموروئید یا بواسیر یکی از عوارض رابطه مقعدی
  medihealth

  medihealth

  بیماری هموروئید یا بواسیر شایع ترین بیماری ناحیه مقعد است که هر شرایطی از زندگی می تواند بر آن تاثیرگذار باشد. علت این امر آسیب پذیر بودن عروق در ناحیه مقعد است. بواسیر موجب تورم و یا گشاد شدن عروق در ناحیه مقعد می گردد و می تواند موجب بیرون زدگی گوشتی از ناحیه مقعد شود. علت اصلی پدید آمدن هموروئید اعمال فشار به این عروق در اثر عوامل مختلف است. مهمترین عللی که در ایجاد بواسیر نقش دارند، شامل زایمان، یبوست، بلند کردن جسم سنگین، رابطه مقعدی و …می شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی رابطه مقعدی و چگونگی ارتباط آن با هموروئید بپردازیم :
  آیا رابطه مقعدی باعث ایجاد یا بازگشت هموروئید می‌شود؟
  پاسخ مثبت است، یکی از مهمترین علل هموروئید به خصوص در زنان جوانتر، رابطه مقعدی است. در این رابطه مقعد به عنوان عضو جنسی زنانه مورد استفاده قرار گرفته که این امر می تواند فشار بیش از اندازه را به مقعد وارد نماید. زیرا که ساختار مقعد برخلاف واژن آمادگی رابطه را نداشته و قابلیت انعطاف پذیری و کشیدگی را ندارد، بنابراین رابطه می تواند عروق را تحت فشار قرار داده و زمینه را برای هموروئید فراهم کند. رابطه مقعدی به خصوص برای افرادی که قبلاً سابقه هموروئید داشته اند، مضر است زیرا احتمال عود مجدد را به شدت افزایش می دهد.
  مهمترین مضرات و عوارض رابطه مقعدی
  رابطه مقعدی می تواند شانس انتقال بیماری‌ها را افزایش دهد، و به سبب آلوده بودن مقعد می تواند برای هر دو طرف رابطه مضر باشد و باعث بیماری‌های مقاربتی شود. اما بیماری‌ها تنها عوارض رابطه مقعدی نیستند، بلکه انجام چنین رابطه ای می‌تواند به شدت زندگی زوجین را تحت تاثیر قرار دهد. مهمترین مضرات رابطه مقعدی به این شرح است :
  سرد مزاجی و بی میلی جنسی : از آنجایی که اغلب زنان از طریق رابطه جنسی مقعدی به ارگاسم نمی رسند، در نتیجه به مرور زمان دچار سرد مزاجی می شوند.
  بی اختیاری مدفوع : مقعد بر خلاف واژن قابلیت ارتجاعی و لغزندگی ندارد، در نتیجه به مرور و با تکرار رابطه مقعدی عضلات اسفنکتر آسیب دیده و بی اختیاری مدفوع ایجاد می شود.
  بیماری های آمیزشی : رابطه مقعدی برای هر دو طرف رابطه مضر است و موجب انتقال آلودگی می‌گردد، زیرا مقعد مملو از عفونت و باکتری است همچنین در اثر رابطه احتمال پارگی مقعد زیاد است در نتیجه ویروسهایی مثل HIV به راحتی منتقل می‌شود.
  فشار به کیسه منی : دیواره‌های مقعدی مانند یک کش محکم اطراف آلت را می‌پوشاند. به هنگام خروج مایع منی این کش ممکن است باعث پس زدن مایع شود و از خروج آن جلوگیری کند. این امر فشار زیادی را به کیسه های منی و غده پروستات وارد می کند.
  زود انزالی : به مرور زمان و تکرار رابطه مقعدی فرد ممکن است به زود انزالی دچار شود.
  ادامه مطلب
 • سارا زمانی

  سارا زمانی

  رابطه مقعدی نوعی از رابطه ی جنسی است که در آن از مقعد به عنوان عضو جنسی زنانه استفاده می‌شود. برقراری رابطه جنسی مقعدی موجب بوجود آمدن مشکلات و بیماری های متعددی برای هر دو طرف رابطه می گردد بنابراین انجام آن چه از نظر شرعی و چه از نظر پزشکی نفی می شود. یکی از مهمترین مشکلات و آسیب های شایعی که ممکن است بعد از رابطه مقعدی رخ دهد، ابتلا به بیماری بواسیر( هموروئید ) و یا شقاق است که در ادامه به بحث در مورد آن و چگونگی این اتفاق می پردازیم:
  مضرات رابطه مقعدی و تاثیر آن در بوجود آمدن بواسیر یا هموروئید

  کلینیک نوین


برای درج پاسخ عضویت الزامی است.آمار

 • بازدید امروز: 256
 • بازدید دیروز: 1076
 • بازدید کل: 738404