Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

درمان فیستول با لیزر در کلینیک تخصصی مهنا

215 بازدید

 • درمان فیستول با لیزر در کلینیک تخصصی مهنا
  ghazalmedical

  ghazalmedical

  درمان فیستول با لیزر در کلینیک تخصصی مهنا
  درمان فیستول مقعد یا آبسه وابسته به محل پدید امدن آن و نیز علت ایجاد آن می باشد اما در اکثر مواقع بایستی بیمار با لیزر درمان شود یا از داروهای آنتی‌بیوتیک با تجویز پزشک مصرف نماید. زمانی که فرد به دکتر مراجعه می کند، پزشک با معاینه قادر به تشخیص آن است که مسیر فیستول از کجا و به کجا است. در بعضی از موارد آنها موقتا راهی به بیرون ندارند.
  زمان مراجعه به دکتر متخصص و مراقبت های پزشکی
  زمانی که فیستول مقعدی یا همان آبسه به طور خود به خود خالی نمی شود، تنها راه حل درمان قطعی آن، برش دادن فیستول با لیزر و در نهایت خارج کردن آن می باشد. در پی تخلیه چرک که با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی از سوی جراح صورت می گیرد، میزان شدت درد کاهش می یابد. معمولا پس از جراحی، بیماران یا در همان روز یا روز بعد ترخیص می شوند.
  بعد از آنکه بیمار تحت عمل جراحی فیستول مقعدی قرار گرفت و چرک های انباشته شده در آن تخلیه شد بیمار بایستی حتما ۳ تا ۴ مرتبه و هر بار به مدت ۲۰ دقیقه در لگن آب گرم که آغشته به چند قطره بتادین است بنشیند تا محل جراحی و تخلیه ضدعفونی شود و بعد از خشک کردن موضع، آن را پانسمان نمابد. این کار را تا زمانی ادامه دهد تا التهاب آن ناحیه که معمولا حدود دو هفته زمان می برد رفع شود.
  در صورتی که شدت التهاب زیاد باشد، با تجویز پزشک جراح، بیمار بایستی از چرک خشک کن تزریقی یا خوراکی استفاده نماید. چنانچه بیمار در ناحیه برش احساس درد داشت، می تواند از داروی مسکن استفاده نماید. در بیشتر مواقع، التهاب بعد از گذشت تقریبا یک هفته فروکش خواهد کرد.
  مساله حائز اهمیت در درمان فیستول مقعدی آن است که درمان داروئی به همراه آنتی بیوتیک و غیره به هیچ عنوان موثر نبوده و تنھا درمان تاثیر گذار انجام درمان فیستول با لیزر یا به شکل سنتی می باشد. درمان جراحی(فیستولوتومی) یک نوع روش درمانی است که می توان گفت تنھا روش درمانی موثر به شمار می آید و برای انجام آن سوراخ خارجی و داخلی(اولیه) با رد کردن پروب (میله فلزی نازک و قابل انعطاف و نرم) و با استفاده از آب اکسیژنه و بلدومتیلن رقیق بایستی آن را بیابند و مجرا یا مجاری شود unroffed فیستول باید به صورت کامل معلوم گردد و مجرا در تمامی طول آن باز بطوریکه فیستول به شکل یک زخم باز درآید و باید اطمینان حاصل کرد که زخم حاصل از عمق به سطح بطور خود به خود ترمیم می گردد. و درکلیه وش ھای درمانی چه جراحی معمولی و چه جراحی با لیزر ٥ تا ١٠ درصد بسته به طول و عمق فیستول امکان بازگشت آن وجود دارد.
  جراحی با لیزر یکی از روش های نوین جراحی برای از بین بردن بیماریهای نشیمنگاهی محسوب می شود. در این روش به علت برش و انعقاد خون پس از بریدن محل جراحی وضوح مناسبی را برای جراح پدید می آورد به طوری که جراح قدرت مانوری بیشتری نسبت به روش سنتی جراحی داشته و می تواند به طور کامل ریشه ها و شاخه های جانبی را ببیند و احتمال این که ریشه ها ناقص سوزانده شوند بسیار کم است به همین خاطر است که امکان عود بیماری بسیار کم و در حد صفر است.
  خوشبختانه ما در این کلینیک توانسته ایم با مدد یک تیم فوق العاده مجرب و کارآمد و همچنین بهترین پزشک متخصص درمان بیماری فیستول در سریع ترین زمان ممکن بدون درد و نقاهت و خونریزی توسط مجهز ترین و به روز ترین دستگاه های روز دنیا بهترین خدمات را در اختیار بیماران عزیز قرار دهیم.
  هزینه درمان با لیزر فیستول مقعدی
  اولین نکته در خصوص هزینه های بیماری های نشیمنگاهی این است که یک هزینه ثابت ندارد و با رایزنی های انجام شده قرار بر آن شده است که پس از جراحی با لیزر بیمارانی که دارای بیمه تکمیلی هستند با نامه ای از سوی پزشک خود بتوانند هزینه عمل خود را دزیافت نمایند.
  و اما نکته مهم دیگری که بسیاری از بیماران در تماس تلفنی می خواهند هزینه درمان را جویا شود این است که پزشک بایستی حتما بیمار را معاینه نماید تا بتواند در خصوص نوع درمان و هزینه های صحبت کند.
  https://jarahlaser.com/%D9%81%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%88%D9%84/
 • سارا زمانی

  سارا زمانی

  مزایای درمان فیستول مقعدی با لیزر
  نیاز به انجام بیهوشی عمومی نیست .
  نیازی به بستری بیمار پس از انجام درمان نیست و بیمار بلافاصله مرخص می شود .
  در این روش هیچ گونه درد و خونریزی وجود ندارد .
  بدون عارضه است و امکان بازگشت بیماری نسبتا کم است .
  روشی کم هزینه است .
  احتمال به وجود آمدن عفونت بسیار کم است .
  مدت زمان انجام آن زیر 1 ساعت است .
  نیازی به تعویض پانسمان نیست .
  درمان فیستول مقعدی با عمل جراحی
  انجام روش جراحی برای درمان فیستول از قدیمی ترین و موثرترین روش های درمانی است و تا قبل از کشف روش لیزر درمانی برای درمان تمامی انواع فیستول از این روش استفاده می شد.البته امروزه هم این روش برای درمان فیستول همچنان ادامه دارد و در مواقعی که لیزر درمانی برای درمان مناسب نیست از روش های جراحی برای درمان فیستول استفاده می کنند .
  فیستولوتومی
  یکی از روش های عمل جراحی فیستول است و زمانی این روش برای درمان فیستول انتخاب می شود که شیار فیستول سرراست است و کمی عضله ی اسفنکتر در آن وجود دارد . در این روش ممکن است بیمار پس از انجام جراحی با مشکلات مربوط به کنترل مدفوع مواجه شود و نتواند مدفوع خود را به درستی کنترل کند .
  تزریق چسب فیبرین
  یکی دیگر از روش هایی است که برای درمان فیستول مورد استفاده قرار می گیرد . در این روش درون شیار فیستول نوعی چسب به نام فیبرین تزریق می شود . در نتیجه درون شیار پر شده و با بافت های مجاور خود به مرور زمان یکی می شود . این روش شاید اثربخشی کمتری نسبت به سایر روش های عمل جراحی داشته باشد ولی بی خطر و بدون عارضه است و برای دفع مدفوع فرد مشکلی به وجود نمی آورد .
  https://vanaklaser.ir/fistula/treatment/#h3-2-1


برای درج پاسخ عضویت الزامی است.آمار

 • بازدید امروز: 293
 • بازدید دیروز: 1076
 • بازدید کل: 738441